Piękna Indonezja

Ludzie coraz częściej decydują się na podróże. I to nie tylko w Polsce ale i za granice. Bardzo fajnym miejscem na zwiedzanie jest Indonezja. Miejsce, które znajduje się w Archipelagu Malajskim. Co w niej warto zwiedzić? Tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu.

Indonezja dla ciekawych. Co warto zwiedzić będąc w Indonezji?

Na początku warto zaznaczyć, iż Indonezja kojarzona jest przede wszystkim z ciepłym krajem i rajskimi krajobrazami. Ale to nie wszystko. Również zabytki ma bardzo ciekawe i godne odwiedzenia. Stolicą kraju jest Dżakarta. W tym mieście znajduje się Stare miasto z zabytkowym Ratuszem oraz największy w południowo-wschodniej Azji meczet Mesjid Istiqlal. Na prawdę warto to zobaczyć. Na całej wyspie Jawa znajduje się bardzo dużo pięknych buddyjskich i hinduistycznych świątyń. Nie każdy wie, ale to właśnie w Indonezji znajduje się świątynia Borobudur. Charakteryzuje się tym, iż miejsce to posiada piramidalną konstrukcję z czworobocznymi tarasami. Najwyższa ze świątyń znajdujących się w Indonezji wznosi się aż na 47 metrów wysokości. Budowle poświęcone są przede wszystkim hinduskim bóstwom: Brahmie, Wisznu i Sziwie. Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć jest Park Narodowy Komodo. To właśnie w tym kraju żyją Warany, czyli największe na świecie jaszczurki. Dodatkowo występuje tam wiele wulkanów. Wyspa Sumatra posiada wspaniałe lasy równikowe, w których żyją dzikie zwierzęta typu: nosorożce,lamparty, słonie, czy tygrysy. Jednym z ciekawszych i najbardziej interesujących i popularnych miejsc jest wyspa Bali. Zobaczymy tam lasy palmowe i pola ryżowe. Można tam obejrzeć bardzo dziwną świątynię, zwaną świątynią śmierci – Jagaraga. Warto zobaczyć też most Barelang Bridge, świątynia Uluwatu, Lawang Sewu Building, Big Garden Corner, wodny pałac Tirtagangga, Jimbaran Bay.

Podsumowując niniejszy artykuł to jeśli ktokolwiek marzy o podróży do ciepłego kraju i podróży życia to na prawdę warto polecieć do Indonezji. Zobaczymy tam wiele ciekawych miejsc. Ponadto poznamy tam różne religie, zwyczaje i kultury.