Nieuczciwe granie – jak mieć overwatch w cs go?

Counter Strike: Global Offensive to wieloosobowa strzelanka wyprodukowana przez studio Valve mająca już status gry kultowej, którą pokochały miliony graczy na całym świecie. Grę wypuszczono na rynek w 2012 roku i od tego czasu szaleństwo strzelania stało się coraz popularniejszą rozrywką w wirtualnym świecie. Grać możemy zarówno na PC, jak i konsolach takich jak PlayStation 3 czy Xbox360.
Pomimo, że gra cieszy się ogromną popularnością i uznaniem zarówno doświadczonych jak i początkujących graczy to niestety zdarzają się incydenty, które wpływają na naszą przyjemność z grania. Zdarzają się bowiem gracze, którzy zwyczajnie oszukują podczas rozrywki. Na to jednak również znajdziemy sposób. Jest nim overwatch. Z tego artykułu dowiesz się czym jest i jak mieć overwatch w cs go.

Czym jest i w jaki sposób go uzyskać

Overwatch to opcja umożliwiająca oglądanie filmików ze zgłoszonymi graczami i decydowanie na ich podstawie czy dany użytkownik gra uczciwie czy korzysta z zabronionego wspomagania. Po zgłoszeniu danej osoby, filmiki z jej gry oglądają również inni gracze, którzy decydują czy gra przebiegała uczciwie czy nie. Jeśli wiele osób zgłosi uchybienie, wówczas producent decyduje o zbanowaniu użytkownika.
Overwatch będzie dostępny na stronie głównej gry (wybieramy opcję “pobierz dowód”).
Jak mieć overwatch w cs go? Istnieją konkretne wymagania: musimy mieć co najmniej 500 rozegranych w CS godzin, wygrać co najmniej 150 meczów turniejowych oraz posiadać rangę gold nova.

Korzyści

Główną korzyścią z overwatcha jest możliwość zgłaszania graczy, którzy łamią zasady i utrudniają rozgrywkę innym. Ponadto gdy uda nam się złapać innego gracza na oszustwie otrzymujemy dodatkowe punkty xp do lvl konta (zostaną przyznane po rozegraniu meczu na oficjalnym serwerze gry). Zgłaszanie graczy, którzy zachowują się niesportowo i aspołecznie wpływa również na ogólną poprawę jakości gry i społeczności graczy.

Możliwe oszustwa

W grze wyróżniamy kilka rodzajów oszustw o dużej lub małej szkodliwości. Wysyłając zgłoszenie przeciwko danemu użytkownikowi musimy określić, jakiego typu przewinienia się dopuścił. Mogą to być: wspomaganie celowania, wspomaganie pola widzenia (np. za pomocą zewnętrznego oprogramowania), inne wspomaganie spoza gry czy griefing czyli aspołeczne zachowanie, utrudnianie gry, łamanie zasad rywalizacji przez umyślne strzelanie do kolegów z drużyny.