Wszyscy łapią Pokemony – Pokemon Go problem z logowaniem

Pokemony łapie coraz więcej użytkowników smartfonów na całym świecie. Gra cieszy się niezwykłą popularnością już od dobrych kilku lat. Wręcz trudno znaleźć osobę, która nie grałaby w Pokemon Go a już z pewnością nie ma takiej osoby, która nie słyszałaby o tej aplikacji. Z czego wynika fenomen tej gry? Być może z tego, że jest to gra miejsca wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości. A może dlatego, że kultowe Pokemony to serial uwielbiany przez każdego, kogo dzieciństwo przypadło na okres lat 90./początek lat dwutysięcznych. Wówczas gry z Pokemonami, naklejki czy karty były bardzo modnym obiektem pożądania.
Niestety, chociaż sama gra jest bardzo wciągająca i popularna to jednak często występują przeszkody, które mogą skutecznie uniemożliwić nam rozrywkę. Jak poradzić sobie gdy wystąpi Pokemon Go problem z logowaniem?

Rozwiązanie problemu

Problem z logowaniem to jeden z najczęściej spotykanych i zgłaszanych przez użytkowników aplikacji problemów. Istnieją następujące wskazówki pomocne do rozwiązania tego problemu:

1. Najpierw sprawdź czy masz połączenie z Internetem, czy działają inne aplikacje, strony w przeglądarce, media społecznościowe, komunikatory itp.
2. W przypadku braku możliwości zalogowania się pomimo dostępu do Internetu należy wyczyścić dane aplikacji. W ustawieniach telefonu wybieramy aplikacje a następnie szukamy na liście aplikacji Pokemon Go i klikamy. Wybieramy opcję “Wyczyść pamięć podręczną” oraz “Wyczyść dane”. Po tym zabiegu ponownie uruchamiamy grę.
3. Jednym z problemów może być również blokada dostępu do Internetu niektórym grom i aplikacjom. W niektórych modelach telefonów dzieje się to niejako automatycznie (szczególnie w smartfonach firmy Huawei gdzie oszczędzanie baterii jest ustawione niejako “z automatu”). W tym przypadku w ustawieniach sieciowych sprawdzamy czy aplikacja Pokemon Go ma dostęp do łączenia się za pomocą WiFi i danych komórkowych – jeśli nie, zaznaczamy odpowiednią opcję.
4. Bardzo często problem z logowaniem do Pokemon Go wiąże się z przeciążeniem serwerów – w danym momencie Pokemony łapie zbyt wiele osób i nie możemy się zalogować (system nas “wywala”). Niestety, na ten problem nie możemy poradzić zbyt wiele – trzeba poczekać i spróbować zalogować się ponownie po jakimś czasie.

Opisywany wyżej Pokemon Go problem z logowaniem to niestety bolączka wielu użytkowników chcących grać i łapać Pokemony. Korzystając z poradnika, możemy spróbować rozwiązać ten problem i cieszyć się dalszą rozrywką.