Jakie zabawki są najlepsze dla maluchów.

Rozwój psychofizyczny dziecka jest niezwykle ważny, aby w przyszłości pociecha nie miała problemów z nauką, poruszaniem się i nawiązywaniem kontaktu z rówieśnikami. Już od pierwszych chwil życia bodźce, które docierają do maluszka wpływają na jego psychikę. Dlatego warto wiedzieć co zrobić, aby nie przedobrzyć co często się zdarza w przypadku młodych rodziców, którzy między innymi wprowadzają interaktywne zabawki na zbyt wczesnym etapie.

Zwykle gdy tylko rodzina dowiaduje się, że w drodze jest maleństwo to wszyscy zaczynają robić zakupy i przyszli rodzice dostają mnóstwo zabawek.

Jednak nie wszystkie z nich nadają się dla niemowlaka, a czasami bywa tak, że nie sprawdzą się również później. Dlatego przed zakupem warto zadać sobie pytanie ile dziecko powinno mieć zabawek i jakich? W przypadku niemowlaka nie można doprowadzić do jego prze bodźcowania, co niestety często się zdarza. Jeśli dostarczymy maluszkowi zbyt dużo stymulantów to nie będzie potrafił się wyciszyć, zasnąć, spokojnie zjeść i prawdopodobnie skończy się na kilkudziesięciu minutach płaczu i ogromnym zmęczeniu zarówno dziecka jak i rodziców. W związku z tym najlepiej unikać zabawek grających i emitujących światło w różnych barwach.

Świetnym prezentem dla niemowlaka są szumiące pluszaki.

Można położyć przytulankę obok pociechy i wydawany przez sprzęt szum imitujący bicie serca mamy, albo kojące, jednostajne dźwięki deszczu będzie działał uspokajająco na dziecko. Oczywiście nie zawsze taka zabawka sprawi, że maluch przestanie płakać i się wyciszy, ale od czasu do czasu takie rozwiązanie ma szansę się sprawdzić. Warto zadbać o to, aby materiał, z którego pluszak został zrobiony był delikatny dla skóry. Takie pluszaki można kupić w dobrych sklepach dla dzieci oraz przez internet. Duża część z nich jest produkowana przez polskich producentów.

Zabawki przeznaczone dla dzieci muszą mieć odpowiednie atesty co gwarantuje, że są bezpieczne dla maluchów.

Niestety wiele firm sprzedaje lalki, samochodziki i inne produkty dedykowane pociechom nie spełniające żadnych norm. Co najbardziej przerażające to, że niektóre pluszaki są farbowane chemikaliami, które mogą działać rakotwórczo! Na szczęście świadomość rodziców jest coraz większa i wiedzą już, że kupno zabawek w podejrzanych miejscach jak np. chińskie markety, albo na bazarkach może być bardzo niebezpieczne. Zawsze warto sprawdzić czy rzecz, którą chcemy podarować maluszkowi ma atesty.