Zręcznościowe gry z fabułą, czyli klimat, w który łatwo się wczuć. Tomb Raider Anniversary (spolszczenie)

Choć powiedzenie „eksploracja świata” może zostać zbyt dosłownie zrozumiane, okazuje się, że coraz to więcej gier na to w praktyce pozwala. Można by tu wymieniać w nieskończoność gry z elementami wolnego świata jak np. Minecraft, Terraria czy nawet kultowy Wiedźmin III. Gry takie są szczególnie interesujące, bo dają graczowi wolną wolę i brak ograniczeń w poruszaniu się, jednak my zajmiemy się grami stworzonymi bardziej pod fabułę – takie gry z kolei, mimo ograniczonej mapy, pozwalają graczowi czuć się, jakby oglądał film, ale sam brał udział w jego wydarzeniach. Kierowani ciągłym rozwojem wydarzeń i napotykanymi poszlakami, możemy zanurzać się w wirtualny świat, jaki zaoferuje nam twórca gry.

Tomb Raider Anniversary – przygody młodej archeolog

Zaczniemy może od nieco mniej współczesnej, ale nadal wartej wspomnienia gry. Wcielamy się w niej w Larę Croft – młodą dziewczynę, która w latach dziecięcych była świadkiem tajemniczej śmierci własnej matki. Po śmierci rodzicielki zajmował się nią ojciec archeolog, otaczając ją troską i opieką. W wieku osiemnastu lat jej ojciec również umiera. Po jego śmierci Lara kontynuuje pasję ojca, napędzana przez chęć poznania przyczyn śmierci rodziców. Nie będę jednak więcej spoilerować – w końcu, jeżeli ktoś jest ciekawy to wystarczy zagrać w grę, a uwierzcie mi – warto. W trakcie fabuły rozwikłujemy starożytne zagadki, przeszkadzają nam w tym jednak rywale biznesu ojca pragnący posiąść starożytne artefakty. W grze Tomb Raider Anniversary możemy korzystać z licznych narzędzi, mechanik i wielu innych. Skąd pobrać grę? Najlepiej kupić ją na platformie Steam za niecałe 3. 70 zł. Spolszczenie prawdopodobnie nie będzie potrzebne – powinny być dostępne polskie napisy w opcjach po pobraniu.

Doom – pogromca piekieł

Wybudzasz się z głębokiej hibernacji. Wokół szaleje chaos siany przez demoniczne stworzenia, niezliczona ilość ofiar i ty, sam, z bronią w ręku przeciwko upiornej sile. Jest rok 2500, a ludzie w poszukiwaniu energii zaczęli czerpać ją z piekielnego wymiaru. Jak wiadomo człowiek, istota uległa – niestabilna siła wymknęła się z pod kontroli, a naszemu wymiarowi zagraża inwazja piekielnych istot. Tylko ty jeden posiadasz tyle determinacji i brutalności, aby zabić ich wszystkich. Gra jest wysoce drastyczna – dostępna tylko dla osób pełnoletnich. Doom zachęca wysoką jakością grafiki i różnorodnością napotykanych zagrożeń i misji. Różne tryby trudności i mocna muzyka w tle na pewno zaspokoi graczy szukających silnych wrażeń i zapewni nam ona podwyższony puls w kulminacyjnych momentach gry. Dostajemy szeroki wybór zróżnicowanej innowacyjnej broni do walki z upiorami. Dostępna jest również na platformie Steam za niecałe 80 zł. Do gry od razu dołączone jest pełne spolszczenie – zarówno dubbing, jak i cały interfejs jest w języku polskim. Jest to też niewątpliwie duży plus, gdyż nawet napisy na monitorach i bannerach są spolszczone, dzięki czemu łatwiej jest się wczuć w piekielny klimat gry.