Londyn, miasto warte odwiedzenia

Czemu warto pojechać na zagraniczną wycieczkę?

W dzisiejszych czasach, wszyscy młodzi ludzie w jakimś zakresie odbywają edukację języków obcych. Ważne jest, aby ta przekazana przez nauczycieli wiedza, była przez nas kiedyś wykorzystana w dorosłym życiu. Motywacją i okazją do sprawdzenia się na tym polu jest odwiedzenie jakiegoś miejsca na świecie, w którym będziemy mieli możliwość porozmawiać w języku, którego się uczymy/ uczyliśmy. Najbardziej uniwersalnym przykładem języka jest angielski. Więc dlaczego nie Londyn na weekend?

Koszty

Najszybszym i najlepszym środkiem transportu, będzie samolot. W naszym kraju za lot w obie strony, stawka waha się w granicach ok. 130 zł. Wiele z naszych lotnisk posiada oferty przelotu do Londynu, co znacząco ułatwia sprawę. Będąc już na miejscu, o i ile nie zrobiliśmy tego wcześniej, musimy zarezerwować pokój na dwa dni. Taki pokój, na nie najgorszym poziomie dla jednej osoby będzie kosztował nas ok. 300-400 zł. Pozostałe wydatki, wygeneruje transport po mieście, jak i posiłki.
Tu rozstrzał w zależności od upodobań może być różny, ale dobrym pomysłem będzie odłożenie sobie na te cele, w przeliczeniu ok. 150 zł. Podsumowując takie podstawowe, generalne koszty powinny się u nas zamknąć w kwocie oscylującej w granicach 700 zł. Jest to kwota, jak najbardziej do przełknięcia i może stanowić kolejną motywację do odbycia takiej wycieczki

A co zwiedzić?

Chyba wszyscy z nas słyszeli o, choć kilku atrakcjach będących wizytówkami nie tylko Londynu, ale i całej Wielkiej Brytanii. Pierwszą z nich, którą na pewno warto zobaczyć na żywo, jest Big Ben. Jego oficjalna nazwa od 2012 r. to Elizabeth Tower, na cześć 60 lat panowania Królowej Elżbiety.
Kolejnym znanym obiektem jest Buckingham Palace, który jest oficjalną siedzibą brytyjskiej monarchii. Pałac jest strzeżony przez gwardię królewską, której członkowie są ubrani w charakterystyczne czerwone mundury i imponujące czapy.
Na liście największych atrakcji powinny znajdować się również obiekty zlokalizowane nad rzeką Tamiza, czyli London Eye czyli koło obserwacyjne i most Tower Bridge.
Osoby, które nigdy nie były w Londynie, powinny też zachwycić, oryginalne ulice takie jak np. Oxford Street czy dzielnice jak China Town.