Narożnik w salonie – wady i zalety

Wśród mebli wypoczynkowych dedykowanych salonom, ogromną popularnością cieszą się narożniki. Te potężnych rozmiarów kanapy w kształcie litery L cechuje olbrzymia funkcjonalność. Jak sprawdzają się one w praktyce? Czy mają wady, a jeśli tak, to czy przeważają one nad zaletami kupna tego mebla?

Zalety kanap narożnych

Salon urządza się zwykle pod kątem spędzania w nim czasu z najbliższymi – domownikami, rodziną, przyjaciółmi. Nie dziwi więc fakt, że osoby urządzające salon starają się zmieścić w nim jak najwięcej mebli wypoczynkowych. Powinny one umożliwiać wygodne oparcie się w pozycji siedzącej, ale również dawać możliwość odpoczynku na leżąco. Narożnik do salonu to świetnie rozwiązanie nie tylko do przestronnych wnętrz. W małych salonach jego specyficzny kształt z możliwością wyboru wersji prawo- lub lewostronnej, daje kilka miejsc siedzących, a nie zajmuje dużo miejsca, co przekłada się na jego funkcjonalność.

Narożniki bardzo często mają w sobie ciekawe funkcje – regulowane zagłówki, wysuwane podnóżki, czy nawet półki na książki chowane w podłokietnikach. Czyni je to meblami niesamowicie wygodnymi na co dzień. Jedną z większych zalet narożników jest mechanizm rozkładania ich, co pozwala wieczorami przemieniać te meble w dwuosobowe łóżka – dla domowników lub gości. Wewnętrzny schowek na pościel sprawia, że w tym meblu można naprawdę sporo zmieścić bez zajmowania odrębnej przestrzeni w szafie czy komodzie.

Czy narożniki mają jakieś wady?

Tak naprawdę trudno jest się doszukać jakiejś wady w tym meblu. Bywa on trudny w montażu i transporcie, ponieważ duże rozmiary narożnika nie pozwalają na przewożenie i wnoszenie go w całości do salonu. Najlepszym rozwiązaniem dla osób planujących zakup narożnika do swojego nowoczesnego salonu będzie więc skorzystanie z oferowanego przez sklep transportu z usługą wniesienia. Narożniki są meblami uniwersalnymi, które świetnie prezentują się w każdym stylu wnętrzarskim – należy tylko dobrać ich fason, kolor oraz rodzaj obicia, by mogły świetnie służyć swoim właścicielom.