Gdzie szukać witaminy b5?

Zdrowe odżywianie się powinno być dla wszystkich priorytetem. Bez względu na to, czy nasz obecny stan zdrowia jest absolutnie wzorowy czy wręcz przeciwnie. Dostarczanie organizmowi niezbędnych wartości to tak naprawdę działania profilaktyczne, które skutecznie potrafią zapobiec niepożądanym dolegliwościom.

 

Pozytywnych stron jest oczywiście więcej i można powiedzieć, że doraźne efekty są równie istotne, co długofalowa profilaktyka. Witamina b5 w czym występuje w wielu produktach, jednak największą ilość można znaleźć między innymi w drobiu, a mianowicie w kurczaku. Jasne mięso jest najlepszym wyborem dla osób, które są, z wyboru lub przymusu, na diecie niskotłuszczowej. Kurczak jest ponadto mięsem, które doskonale sprawdza się w diecie zbilansowanej, dostarczając organizmowi potrzebną porcję białka oraz żelaza. Jest także fantastycznym źródłem cynku i selenu. Warto jednak wiedzieć, że kurczak kupiony w supermarkecie będzie odbiegał jakościowo od tego kupionego u prywatnego hodowcy.

 

Wyjątkiem są kurczaki ze specjalnym oznaczeniem mówiącym o pochodzeniu mięsa. W dużych sklepach na ogół można kupić jedynie drób hodowany masowo, a ten niestety zazwyczaj jest faszerowany antybiotykami i innymi środkami chemicznymi, które odpowiadają za szybki wzrost kurczaków. Świadome zakupy pozwolą uniknąć przykrych niespodzianek, ale również wpłyną na jakość naszego sposobu odżywiania się. Witamina b5 wprawdzie występuje w mięsie z kurczaka, ale istnieje pewna różnica między kurczakiem w panierce z baru szybkiej obsługi, a ugotowanym mięsem z porcją świeżych warzyw. Rzecz w tym, że witamin należy szukać w zdrowych posiłkach.