Piesek czy suczka jak wybrać płeć psa?

Przy zakupie czeka nas kilka decyzji. Jedną z nich jest wybór płci psa. Jedną z tych ważniejszych, bo nie jest to kwestia, tylko tego, czy będzie kolejny chłop w domu, czy kolejna baba. Każdy z aspektów ma swoje wady czy zalety.

Decyduje się na psa.

Wady.

Psy, bywają kapryśne. Przejawiają często agresję w stosunku do innych ludzi czy zwierząt (nie wszystkie, mogą być także potulne jak baranek) Potrafią być nieposłuszne. Włącza im się tryb włóczykija, gdy wyczuwają suczki w rui, co oznacza, że jednak musisz się martwić, ile trwa cieczka, ale u sąsiada za płotem.

Zalety.

Nie musisz się martwić, ile trwa cieczka i kiedy w końcu się skończy!
Są wytrzymalsze. Szukając stróża, warto wybrać samca, jednak nie jest to wybór ostateczny, samice również sprawdzą się w tej roli. Są pewne siebie. Stają w obronie właściciela. (nawet gdy takiej nie potrzebuje)

Decyduje się na suczkę.

Wady.

Musisz się zastanawiać, ile trwa cieczka. Kiedy w końcu w spokoju wyjdziesz z pieskiem na spacer bez kółeczka namolnych adoratorów. W razie czego to ty zostajesz ze stadem szczeniaków. Jest jednak na to rozwiązanie a konkretnie sterylizacja. Warto wiedzieć, że suczki są obciążone komplikacjami okołoporodowymi, czy nowotworami.

Zalety.

Podobno są spokojniejsze i łatwiej się uczą. (nam może trafić się mniej pokorny egzemplarz). Rzadziej próbują wytresować właściciela i podjąć próbę zdominowania go. Nadają się do domu z wielkim ogrodem, nie rozgrzebują ziemi. Wyjątkiem są rasy, które szczególnie lubią to robić, są w tym charakterystyczne, labradory lub teriery. Tak samo, jak samce bardzo dobrze dają sobie radę we wszelkiego rodzaju sportach czy długich spacerach. Są bardzo wiernymi kompanami.

Do ciebie należy wybór. Nie tylko płeć, ale również rasa, może decydować o innych wadach czy zaletach.