Gra karciana w “Wiedźminie”: Wiedźmin 3 karty do gwinta velen

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby gier z serii “Wiedźmin”. Gry, które osiągnęły ogromny sukces komercyjny, stając się jednym z symboli Polski i rodzimej gospodarki, cieszą się uznaniem tysięcy graczy na całym świecie oraz pozytywnymi opiniami krytyków i recenzentów. Trzecia część serii pt. “Wiedźmin 3: Dziki Gon” to kontynuacja przygód Geralta z Rivii z poprzednich części (“Wiedźmin” i “Wiedźmin 2: Zabójcy królów”) a jednocześnie ostatnia część osadzonej w wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego świecie trylogii. Oprócz licznych zadań i misji z głównej fabuły wiedźmińskiego świata a także zadań pobocznych wprowadzono tutaj urozmaicenie w postaci gry w gwinta.

Przebieg gry

Gra odbywa się na specjalnej planszy. Każdy z graczy dysponuje własną talią kart, którą można zmienić przed każdą rozgrywką. Gracze mogą korzystać również z kart unikalnych i specjalnych. Ogólną zasadą jest, że gracz musi posiadać przynajmniej 22 karty jednostek by rozpocząć rozgrywkę, zaś w talii nie może mieć powyżej dziesięciu kart specjalnych. W grze wyróżnić należy cztery frakcje: Królestwa Północy, Cesarstwo Nilfgardu, Potwory i Scoia’tael. Każda z frakcji charakteryzuje się inną strategią gry oraz unikalnymi kartami specjalnymi. Podczas gry każdy z uczestników wykłada na stół po jednej karcie. Żeby wygrać, należy ograć przeciwnika w dwóch rundach albo w trzech jeśli gracz raz przegra lub zremisuje. Rundę wygrywa ten zawodnik, który ma więcej punktów w kartach. Możliwy jest również remis.
Przeciwnikami gracza w gwinta będą głównie kupcy i karczmarze ale również rywale związani z zadaniami, które trzeba wykonywać w grze.
W tym artykule poznasz Wiedźmin 3 karty do gwinta Velen.

Rozgrywki w Velen

Rozrywki turniejowe w Velen rozpoczynają się od wygranej z Krwawym Baronem potyczki w gwinta. Gracz otrzymuje za nią kartę Sigismund Dijkstra. Następnym przeciwnikiem jest szkutnik ze wsi Rudniki (karta Letho z Gulety). Kolejny przeciwnik to wróż ze wsi Benek – za jego pokonanie gracz dostanie kartę Wiedźma: Prządka. Po pokonaniu któregoś z tych przeciwników możliwy będzie dostęp do kolejnego przeciwnika, którym jest niejaki Hadek w Podgajach (karta Vernon Roche). Za zakończenie całego zadania gracz otrzyma kartę dowódcy: Eredin Breacc Glas Zabójca Auberona.