Jak przewozić papugi?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na posiadanie zwierząt w domu.
Robią tak często z samotności lub po prostu ze względu na dzieci. Do takich zwierząt, które są najczęściej wybierane możemy zaliczyć psy, koty czy króliki. Jednak w niniejszym artykule zostaną opisane tylko i wyłącznie papugi.

Jaką papugę wybrać?

Oczywiście możemy wyróżnić kilka gatunków papug. Dlatego dość często stoimy przed wyborem jaki rodzaj papugi byłby najlepszy. Do najpopularniejszych zaliczają się między innymi: żako, ara, kakadu, papużki faliste, papużki nierozłączki. Warto wspomnieć, iż nie wszystkie gatunki nadają się do mieszkania, ponieważ są zbyt głośne. Co może przeszkadzać sąsiadom jeśli mieszkamy w bloku. Największym zainteresowaniem cieszą się gadające papugi. Jak każde zwierzę tak i papugi wymagają opieki. Na pewno trzeba je codziennie karmić, dawać pić i sprzątać żwirek co jakiś czas. Należy także robić porządki w klatce jak i poza nią, ponieważ papugi strasznie brudzą. Warto także zaznaczyć, iż jak tylko wyjdzie słońce i zrobi się jasno mogą dać o sobie znać i ćwierkać. Zatem najlepiej jest trzymać klatkę z tymi ptakami gdzieś gdzie nie ma aż tyle światła.

Jak przewozić papugi?

Wiele osób przed jak i podczas kupna papugi zastanawia się nad ich przewozem . To oczywiście nie jest skomplikowane. Gdy postanowimy zakupić je w sklepie zoologicznym to sprzedawca dobrze wie jak je zapakować. Wystarczy karton odpowiedniej wielkości z dziurkami na przepływ powietrza. Jednak warto też korzystać z transporterów, które są przeznaczone wyłącznie dla papug. Jednak najlepszym rozwiązaniem zdecydowanie jest pojemnik, ponieważ w innym przypadku mogą się one stresować, a to jest niepotrzebne.

Podsumowując niniejszy artykuł warto zaznaczyć, iż przed zakupem jakiegokolwiek zwierzęcia, a w szczególności jeśli chodzi o papugi warto poczytać wszystkie niezbędne informacje o nich. Szczególnie ważne jest to jak zorganizować transport papugi tak by czuły się bezpiecznie.