Dodatek do popularnej gry RPG – Dragon Age Inkwizycja Szczęki Hakkona

Gry RPG (role-playing games) są jednymi z najpopularniejszych gier wybieranych przez graczy. Ich niewątpliwą zaletą jest rozbudowana i bogata fabuła, możliwość wykonywania licznych zadań pobocznych, otwarty świat czy ciągły rozwój głównego bohatera (w niektórych tytułach grupy bohaterów). Do najbardziej popularnych należą klasyczne RPG takie jak “Baldur’s Gate” czy “Fallout”, gry z serii “Gothic” i liczne inne. Do gier RPG należy zaliczyć również cykl gier Dragon Age. “Dragon Age: Inkwizycja” to trzecia część tej popularnej serii.

Trzecia część serii

W tej części gracz pokieruje przywódcą tytułowej organizacji (Inkwizycji), którego zadaniem będzie odkrycie tożsamości osób, które sprowadziły potwory do świata żywych oraz powstrzymanie ich inwazji. Tworząc głównego bohatera gracz ma możliwość wybrania jego klasy, płci, imienia, wyglądu oraz rasy.
Oprócz głównego bohatera, w grze występuje również trzech jego kompanów, których można wybrać spośród dziewięciu różnych postaci. Gracz rozwiązuje misje i zadania główne i poboczne, często podejmuje decyzje, których konsekwencje mają wpływ na późniejszą fabułę, podróżuje po rozbudowanym świecie. W miarę upływu fabuły następuje rozwój bohatera oraz całej kierowanej przez niego organizacji co pozwala na zdobywanie kolejnych twierdz i zwiększanie w ten sposób swoich wpływów nad poszczególnymi rejonami świata gry.

Dodatek do gry

Do “Dragon Age: Inkwizycja” można nabyć dodatkowe treści, które uatrakcyjniają grę i pozwalają na dłuższą rozrywkę (tzw. dodatki DLC). Takim właśnie dodatkiem jest Dragon Age Inkwizycja Szczęki Hakkona. Pobierając ten dodatek, gracz uzyskuje dostęp do nowego wątku fabuły (wątek historii Inkwizycji), nową krainę do eksploracji oraz zupełnie nowe i przydatne w rozgrywce rodzaje broni i pancerza. Dzięki temu dodatkowi gracz otrzymuje możliwość wykonywania nowych misji i zadań pobocznych.
Aby zagrać w dodatek Dragon Age Inkwizycja Szczęki Hakkona niezbędne jest posiadanie podstawowej wersji gry oraz dostęp do Internetu.
Nowy dodatek fabularny umożliwi każdemu miłośnikowi serii wiele nowych przygód oraz kolejne ciekawe wrażenia z rozrywki.