Poznaj listę najpopularniejszych gier zręcznościowych!

Gry zręcznościowe to duża grupa gier, które od lat cieszą się ogromną popularnością. Opierają się one na sprawności posługiwaniu się klawiaturą, myszką bądź joystickiem. Zadaniem gracza jest pokonanie określonych przeszkód, poruszając się konkretną postacią. Jakie gry zręcznościowe cieszą się największą popularnością?

Dlaczego gra Shovel Knight to dobry wybór?

Jest to gra, która na rynku pojawiła się w 2014 roku. Bez wątpienia jest grą zręcznościową, ale tym, co wyróżnia ją spośród innych jest to, że producentom udało się skutecznie wpleść w nią motywy z gier RPG oraz przygodówek. Wszystko to sprawia, że gra naprawdę fascynuje i zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie. Jest najlepszym przykładem na to, że warto łamać utarte schematy, tworząc zupełnie nową jakość.

Czy warto sięgnąć po grę Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty?

Pierwsza gra, której bohaterem był Abe pojawiła się w roku 1997. Wersja z 2015r. to świetne jej odświeżenie, które pokazuje, że czasem warto sięgać po stare tytuły. Tym, co zwraca uwagę jest wierne odwzorowanie tego, co w pierwszej wersji zachwyciło fanów. Mimo to, że od 1997 minęło dobrych kilka lat, gra zachwyciła współczesnych graczy. Bez wątpienia jest to jedna z tych zręcznościówek, po które warto sięgnąć.

O czym jest gra Limbo?

Limbo to gra, która ukazała się w 2010 roku. Mimo tego, że ma już nieco lat nadal jest grą wysoko ocenianą przez graczy. To gra odpowiednia dla osób w różnym wieku. Jej głównym bohaterem jest Limbo, w które wciela się gracz. Jego zadaniem jest odszukanie siostry. Jak to bywa w zręcznościówkach, w drodze po siostrę trzeba pokonać wiele pułapek i najróżniejszych przeciwników. Gra zwraca uwagę wyjątkowym klimatem. Świetna grafika i doskonały pomysł sprawiają, że z pewnością jeszcze długo będzie ona uważana za jedną z lepszych gier zręcznościowych.

Super Mario Odyssey – gra, którą każdy miłośnik zręcznościówek powinien znać

Mówiąc o grach zręcznościowych, z pewnością wielu z nas ma na myśli słynną grę, której bohaterem był Mario. W 2017 roku na rynku gier pojawiła się gra Super Mario Odyssey. Bezpośrednio nawiązuje ona do słynnego Mario, przenosząc nas nieco w przeszłość. Jeśli chodzi o przygotówki, to obecnie jest to jedna z czołowych gier, której pominąć nie sposób. Znawcy gier zręcznościowych oceniają ją naprawdę bardzo wysoko. Nic tylko sprawdzić samemu.

Czy warto zagrać w grę Spyro Reignited Trilogy?

Gra ta pojawiła się w roku 2019. Jej głównym bohaterem jest fioletowy smok. Dzisiaj na rynku dostępne są aż trzy odsłony tej kultowej gry. I co ciekawe, wszystkie trzy cieszą się popularnością i uznaniem. Jest to doskonały przykład gry platformowej. Jej niewątpliwym atutem jest to, że można w nią grać bez względu na wiek. To jedna z tych gier zręcznościowych, których ograniczenia wiekowe w ogóle nie dotyczą.

Gry zręcznościowe wymagają doskonałego opanowania obsługi urządzeń podłączanych do komputera. Bazują na szybkości i zręczności ruchów. Zawsze są doskonałą rozrywką, a wiele z nich nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

Listę najpopularniejszych gier zręcznościowych znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/zrecznosciowa/