Poznaj listę strzelanek, którymi zachwyca się świat!

Gry komputerowe dzieli się na kilka różnych rodzajów. Do tych uznawanych za jedne z najbardziej popularnych zalicza się strzelanki określane również mianem shooterów. To gry dostarczające ogromnych emocji i nierzadko pochłaniające na bardzo długi czas. Wyróżnia się strzelanki pierwszoosobowe, trzecioosobowe oraz tak zwane celowniczki, w których nie widzimy postaci, a jedynie celownik broni. Wiele gier tego rodzaju wymaga szybkości, spostrzegawczości, ale również logicznego myślenia. Po jakie strzelanki sięgnąć, aby się nie rozczarować?

Battlefield V – czy jest to strzelanka zasługująca na uwagę?

Jedną ze strzelanek, po którą powinien sięgnąć każdy gracz lubiący tego rodzaju gry, jest z całą pewnością Battlefield V. To gra, która zachwyca perfekcyjną, naprawdę piękną grafiką. Sprawia ona, że gracz czuje się tak, jakby faktycznie brał udział w tym, co dzieje się na ekranie. Wydarzenia przedstawione w grze niekoniecznie są zgodne z faktami historycznymi, ale w żaden sposób nie ujmuje to grze i nie czyni jej gorszą. Niewątpliwym atutem gry jest to, że jej reguły są naprawdę bardzo proste. Oznacza to, że nie trzeba zbyt wiele czasu poświęcić na trening. Każdy gracz bardzo szybko ją opanuje, co pozwoli cieszy się rozrywką na najwyższym poziomie.

Call of Duty: WWII – dlaczego warto poznać tą grę?

Kolejną strzelanką, której po prostu nie można nie znać, jest gra Call of Duty: WWII. Nie bez powodu jest ona uznawana za jedną z najlepszych gier, które poświęcone zostały tematyce drugiej wojny światowej. Jest to gra niezwykle realistyczna, co stanowi jej bardzo duży atut. Gracz wciela się w uczestnika kampanii wojennych, przemierzając Niemcy oraz Francję. Jego zadaniem jest stawienie oporu wrogom. Gra nie opiera się jednak tylko na walce. Gracz musi również dbać o relacje z innymi żołnierzami, a także pomagać innym. Całość dopełniona jest przez świetną muzykę, która idealnie pasuje do klimatu gry.

Czy strzelanka Metroid: Samus Returns to dobra gra?

Inną strzelanką, która zasługuje na uwagę graczy jest Metroid: Samus Returns. Jest to gra niezwykle interesująca, w której gracz ma za zadanie nie tylko pokonać wroga, ale również odkryć tajemnice postaci, którą kieruje. Uwagę w grze zwraca nie tylko świetna grafika, w której wykorzystano elementy 3D, ale również muzyka, która bardzo dobrze oddaje każdą sytuację, jaka dzieje się na ekranie. Obecnie jest to jedna z lepszych, ciekawszych i jednocześnie mało banalnych strzelanek. Ciekawostką jest fakt, że jest kontynuacją gry, która na rynku pojawiła się kilka lat temu. Została ulepszona, a uzyskany efekt jest naprawdę rewelacyjny. Strzelanki to gry, które nikomu nie pozwolą się nudzić. Ich wybór jest naprawdę ogromny, co sprawia, że wiele osób – zwłaszcza niedoświadczonych na tym polu – kompletnie nie wie, po którą grę sięgnąć. Zaprezentowane przez nas shootery to jedne z najlepszych gier tego gatunku. Ich producenci zadbali o to, aby były one dopracowane w najmniejszych szczegółach. Warto jednak pamiętać, że nie oznacza to, że inne strzelanki nie są godne uwagi. Wybierając grę dla siebie, warto czytać recenzję i bazować na doświadczeniach innych. Listę wszystkich strzelanek, w które warto pograć znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/strzelanka/