Czym wyróżnia się gra Gothic 3?

Gothic 3 to kontynuacja powstałej w 2001 roku serii gier RPG, która stała się bardzo popularna. Gra została stworzona przez niewielkie studio Piranha Bytes. Gra Gothica odniosła spory sukces w Niemczech i Austrii.

O czym jest gra Gothic?

Fabuła gier rozpoczyna się od wojny bogów, która ma być rozstrzygnięta na korzyść Innosa, Beliara lub Adanosa. W grze pojawiają się także orkowie, którzy okupują królestwo Myrtany i zajmują osady i miasta podczas walk z ludźmi. Orkowie współpracują z Zubenem(władca asasynów) i Xardasem. Gracz ma za zadanie znaleźć 5 potężnych artefaktów Adanosa.  Jednak w trakcie gry należy wykonać jeszcze wiele pobocznych zadań, które zapewnią najlepszą pozycję po jednej ze stron konfliktu. Misje mogą być wykonywane w dowolnej kolejności, a po ich zakończeniu gracz ma możliwość wyboru jednej z trzech opcji finału. W trakcie wykonywania zadań gracz zdobywa reputację i rozwija postać. od początku gry użytkownik ma dostęp do wszystkich obszarów. Wykonanie głównego zadania oraz pojawiających się misji zapewnia od 200 do 300 godzin rozgrywki.

Jakie ulepszenia zapewnia Gothic 3?

W grze Gothic 3 twórcy ulepszyli i posegregowali ekwipunek. W grze wystarczy obecnie najechać myszą na właściwą kategorię(np. bronie lub pancerze). Głównym bohaterem gry Gothic trzeciej części jest Bezimienny, który przybył z wyspy Khorinis i wraz z przyjaciółmi trafił do Myrtany. Jego zadaniem jest spełnienie przeznaczenia. Użytkownik gry ma do dyspozycji trzy krainy:

  • Myrtana,
  • Nordmar,
  • Varant.

Natomiast gracz nie ma dostępu do Wysp Południowych, Nieznanych Krain oraz Północnych Ziem. Od początku gry użytkownik może udać się wszędzie, gdyż gra nie została podzielona na rozdziały, a świat w trzeciej odsłonie Gothic jest jednym biomem. Gra posiada autorski silnik Genome Engine, do którego dołączono technologie jak:

  • SpeedTree,
  • EmotionFX,
  • PhysX.

Pozwalają one na stworzenie wyglądu postaci oraz świata gry. W ramach produkcji do gry zmodyfikowano Quest Pack, Content Mod oraz Konsekwencje, które są zwykle łączone w jedną paczkę modów.

Jakie zalety posiada gra Gothic 3?

Dzięki licznym usprawnieniom i aktualizacjom gra wciąga użytkownika bez reszty. Jest to możliwe, gdyż oferuje znacznie większy niż we wcześniejszych odsłonach świat, a historia jest nieliniowa, dzięki czemu gracz ma swobodę w kolejności rozgrywek. Zaletami tej gry są na pewno klimatyczna muzyka oraz piękna oprawa graficzna. Każdy gracz doceni wyrafinowaną konstrukcję świata, 20 miast i osiedli ludzkich. Postać w grze może nabyć umiejętności kowalskie, alchemiczne, a nawet kulinarne. W grze można spotkać aż 750 postaci imiennych.

Więcej możesz przeczytać na stronie: https://grywalnia.pl/wpisy/gothic-3-mody-content-mod-community-patch-quest-pack-pobierz