Sapa w Wietnamie

Chciałbyś wybrać się do Wietnamu? Zastanawiasz się, do jakiego miasta najlepiej się wybrać, aby jak najlepiej poznać kulturę wietnamską? Sapa jest idealnym miejscem dla Ciebie. W tym mieście możesz przeżyć przygodę swojego życia.

Jak wygląda zwiedzanie Sapy?

Sapa jest niedużym miasteczkiem położonym na wysokości 1600 m n.p.m. w północnej części Wietnamu. Mieszka w nim około dziewięciu tysięcy ludzi, a jego powierzchnia wynosi ponad sześć kilometrów kwadratowych. Klimat w tym mieście jest zbliżony do klimatu Polski, a przez 160 dni jest mgła. Możesz tutaj zamieszkać u tutejszych mieszkańców, co pozwoli Ci lepiej poznać to miejsce, zobaczyć jak mieszkają tu ludzie, a także po prostu wspomóc ich finansowo w zamian za nocleg. Warto skorzystać z możliwości trekkingu w towarzystwie mieszkańca Sapy. Wtedy można nie tylko podziwiać piękne krajobrazy, lecz również jest możliwość poznania i przebywania z osobą, która tu mieszka (prawdopodobnie od dziecka). Wtedy najlepiej poznajemy kulturę danego miejsca. Powinien to być obowiązkowy punkt programu dla każdego wyjeżdżającego w rejony Wietnamu Północnego. Jeśli chodzi o samo znalezienie przewodnika, to nie stanowi to żadnego problemu. Trzeba szukać w centrum miasta, na placu przed katedrą, ewentualnie w okolicy dworca autobusowego. Jest to zdecydowanie najtańsza opcja. Zazwyczaj dwudniowy lub dłuższy trekking oprócz noclegów zawiera również trzy posiłki dziennie. Można również skorzystać z droższych opcji, jak agencja turystyczna lub zakup wycieczki w Hanoi, w której oprócz przewodnika i posiłków będziesz miał bilety autobusowe lub na pociąg. Najlepszy okres, na przyjechanie do Sapy to miesiące od marca do pierwszej połowy maja oraz od września do końca listopada. W Sapie można również podziwiać malownicze tarasy ryżowe, których widok zapiera dech w piersiach i jest to miejsce, które musi się obowiązkowo znaleźć na mapie zwiedzania.
Sapa Wietnam jest miejscem bardzo popularnym ze względu na piękno otaczających gór, oraz zdarzające się czasami opady śniegu. Jest to miasto, którego nie można ominąć, będąc w Wietnamie.