Bajaderka – sposób na dobrą zabawę

Chcąc przygotować ciasto na przyjęcie dla znajomych, trzeba się do tego przygotować. Jeśli przyjdzie nam urządzić zabawę dla dzieci, również przydadzą się słodkości. Jeśli brakuje nam czasu, możemy wszystko kupić w dobrej cukierni. Nie mamy jednak wówczas wpływu na zawartość naszych wypieków. Jeśli pośród gości znajdują się alergicy, zabawa może szybko się zakończyć. Osoby z nietolerancją glutenu również nie będą mogły zjeść każdego deseru, jaki podamy. Warto dlatego zadbać, aby nasze potrawy były jak najbardziej dopasowane. Tak, aby żaden gość nie poczuł się dotknięty czy urażony oraz aby gospodarz czuł satysfakcję ze swojej pracy. Aby poznać prosty sposób na deser, przeczytaj artykuł w całości.

Nic się nie zmarnuje

Bomby rumowe bajaderki na zdrowo przyrządzane desery, to jedne z najpopularniejszych przepisów przyrządzanych w czasie domowych spotkań. Deser ten prosto wykonać i można zrobić w zasadzie z wszystkiego. Bomby rumowe wyjdą nam z resztek ciasta. Nie będzie problemu również jeśli upieczemy je z pozostałości po innych ciastach, jakie już zrobiliśmy. Najlepsze jest to, że bajaderkę można zrobić nawet z zakalca. Tutaj nic się nie może zmarnować. To bardzo praktyczny deser. Wystarczy dodać kakao, krem czekoladowy, kawę i oczywiście rum. Wszystko ze sobą wymieszać i będzie gotowe. Jeśli przygotowujemy deser dla dzieci, oczywiście zrobimy bajaderki bez rumu. Zamiast tego zastosujmy aromat naturalny, aby miały posmak, np. czekoladowo-truskawkowy. Masa, która powstanie musi mieć odpowiednio gęstą konsystencję. Jeśli jest za sucha, należy dodać nieco kawy lub rumu jeśli okazuje się zbyt mokrą, dodajmy odrobinę kakao. Kiedy wymieszamy już ciasto, formujemy je w niewielkie kulki. Uformowane kulki oblewamy gorącą czekoladą i czekamy, aż wystygną.

W kuchni nic nie może się zmarnować, zatem dobrze zaplanuj swoje wypieki. Zadbaj o to, aby zakupy, jakie zrobisz, pokryły się z tym, co chcesz upiec. Zrób sobie listę potrzebnych Ci rzeczy na konkretne wypieki i zweryfikuj ją ze stanem produktów w Twojej kuchni. W ten sposób unikniesz dublowania się produktów.