Ciekawy i prosty sposób na rozwijającą zabawę

Prawidłowy rozwój dziecka

Rozwój dziecka jest dla każdego troskliwego rodzica bardzo ważny. Wśród wielu kwestii związanych z tematem, duże znaczenie ma doświadczanie. Zabawa w domu nie musi być nudna. Może być ciekawa i rozwijająca. Właśnie takie zabawy powinniśmy zapewniać naszym pociechom. Jedną z tego typu zabaw jest zabawa ciastoliną. Dzięki jej właściwościom i strukturze, maluch może doświadczać za pomocą dotyku.

Ciastolina domowej roboty

Aby uzyskać ciastolinę nie trzeba wychodzić z domu. Domowa ciastolina to nic trudnego, jej zrobienie zajmuję chwile. Już proces tworzenia ciastoliny może być dla dziecka ciekawym doświadczeniem. Warto włączyć w ten proces malucha, oczywiście pod czujnym okiem odpowiedzialnego dorosłego.
Do przygotowania domowej ciastoliny potrzebujesz:

  • miskę,
  • dwie szklanki mąki,
  • dwie łyżki proszku do pieczenia,
  • szklankę soli,
  • łyżkę oleju roślinnego,
  • 1,5 szklanki ciepłej wody,
  • warto dodać również barwnik.

Przygotowanie ciastoliny należy rozpocząć od wymieszania w misce proszku do pieczenia, mąki i soli. Następnie należy dodać olej roślinny i wodę. Wszystko należy dokładnie wymieszać, masa nie powinna kleić się do rąk. Gdy składniki będą już dokładnie połączone, trzeba wyrobić masę i podzielić na kilka części. Teraz można przystąpić do dodania barwników. Świetnie sprawdzają się te naturalne. Można dodać na przykład sok z buraka albo jagód, kurkuma również spełni zadanie. Kolorowa ciastolina domowej roboty jest już gotowa.

Podsumowanie

Czas w domu nie musi być nudny. Warto organizować dziecku ciekawe i rozwijające zabawy. Do tego celu można wykorzystać ciastolinę, którą z powodzeniem można zrobić w domu w ciągu kilku minut. Dziecko na pewno będzie zainteresowane zabawą przez długi czas. Przy okazji może doświadczać i poznawać świat, co jest bardzo ważne w prawidłowym procesie rozwoju malucha. Warto zaangażować dziecko w proces tworzenia ciastoliny. Oczywiście trzeba przez cały ten czas dbać o bezpieczeństwo pociechy.