Lato, a wraz z nim chłodne mleczne napoje.

Lato to czas, gdzie organizm powinien mieć dostarczane witaminy, minerały z różnych owoców i warzyw. I warto stosować zdrowe napoje, które są bez sztucznych dodatków. „Jedz, by zadowolić siebie, ubieraj się, aby zadowolić innych. Od czasu wynalezienia sztuki kulinarnej ludzie jedzą dwa razy niż wymaga tego od nich natura.” – Benjamin Franklin

Orzeźwiający milkshake i napoje mleczne.

W czasie upalnych i ciepłych dni mamy ochotę na coś orzeźwiającego, ale i pożywnego. Pomysłowe na rynku milkshake są wspaniałym napojem, który dostarcza wapnia do organizmu i jest też świetny w smaku. Ten chłodny napój mleczny zawiera również kostki lodu, które chłodzą organizm w czasie upalnych dni.

Przygotowanie milkshake o smaku czekoladowym wymaga takich składników, jak między innymi:

zimne mleko lub zimna śmietanka 30%, kako, łyżka cukru pudrowego, lody,

do udekorowania można zastosować rurki waflowe wypełnione lub puste, kostki czekolady, śmietanka 36%

pucharki szklane do podawania napoju.

Warto tu dodać, że milkshake może zostać zrobiony nie tylko o smaku czekolady, ale i również o innych wariantach.

Jak przygotować mleko czekoladowe?

Mleko czekoladowe można zakupić gotowe lub przygotować samemu w domu. I do jego przygotowania nie potrzeba jakiś specjalnych, wymyślnych składników. Wystarczy, że zaopatrzymy się w mleko, kostki czekolady, wiórki czekoladowe oraz kostki lodowe. I po przygotowaniu składników, należy w miarę potrzeb połączyć dane proporcje składników, by wyszło niezbyt słodkie, ale i niegorące mleko czekoladowe.

Świetnym sposobem też na smakowe mleko czekoladowe przepis , jest jego przygotowanie z bananów. Wystarczy wlać 250 ml mleka do pojemnika miksera, dosypać 2 łyżeczki cukru, pokroić banan na plasterki i wszystko razem zmiksować. Dzieci uwielbiają takie napoje, a również jest to rodzaj przystawki, która wypełni lukę pomiędzy głównymi posiłkami dnia.

Reasumując, smaki mleczne mogą być w menu domowych kulinaria. I może to być wspaniały pomysł na przygotowanie dzieciom przystawek, zamiast słodyczy.