Konsolowy zawrót głowy – czy na ps4 można grać w gry z ps3?

Granie na konsoli staje się coraz popularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu. Jest to dobra rozrywka i relaks bez wychodzenia z domu. W ostatnich latach prawdziwą furorę robią również sklepy cyfrowe, gdzie można kupować kolejne gry w wersji cyfrowej i od razu pobierać je na dysk – gry pudełkowe stają się powoli przeszłością lub obiektem pożądania kolekcjonerów. Producenci rozpieszczają graczy coraz to nowymi produkcjami. Nawet najbardziej wybredni znajdą coś dla siebie i spędzą miło wolne popołudnie. Co kilka lat premierę ma nowa wersja konsoli PlayStation. Obecnie najnowocześniejszy model to PS4. Dodatkiem do konsoli mogą być również gogle VR, które przenoszą użytkowników w wirtualną rzeczywistość. Wciąż popularna jest również konsola poprzedniej generacji czyli PS3. Wielu graczy zadaje sobie pytanie czy na ps4 można grać w gry z ps3. Odpowiedź jest niestety negatywna: żadna gra dedykowana wersji PS3 nie zadziała w nowszym modelu. Nie musimy jednak od razu wymieniać konsoli na nową. Będąc posiadaczami PS4 nie musimy również rezygnować z naszych ulubionych chociaż starszych gier. Jak to zrobić?

Remastery

Fanom gier wydanych na PS3 pozostaje możliwość nabycia remasterów, czyli nowych wersji zoptymalizowanych i unowocześnionych do uruchomienia na konsoli nowej generacji. W ten sposób wydano wiele gier, np. Grand Theft Auto V, The Last of Us, Resident Evil 2, Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a czy Call of Duty: Modern Warfare. Dzięki odświeżeniu tych gier możemy cieszyć się nimi również na PS4. Warto też zaznaczyć, że w sklepach cyfrowych znajdziemy remastery również wielu starszych gier takich jak pierwsze części kultowego GTA lub Final Fantasy.

Gry na obydwie konsole

Niektóre gry są również wydawane na obydwie wersje konsoli: PS3 i PS4. Chcąc zagrać w nową część serii FIFA czy nową edycję Just Dance nie musimy od razu ponosić wydatku w postaci zakupu PlayStation nowej generacji. Możemy po prostu kupić grę w wersji na PS3. Trzeba jednak wiedzieć, że takich gier nie ma zbyt wiele ponieważ większość nowych produkcji jest dedykowana konsoli nowszej generacji.

Chcąc cieszyć się wszystkimi najnowszymi produkcjami na konsole musimy rozważyć unowocześnienie sprzętu. Wymieniając konsolę na PS4 nadal możemy cieszyć się starszymi grami, pod warunkiem, że zostały zremasterowane i możemy kupić ich odświeżone wersje.