Znaki zodiaku.

Horoskop, czyli cała prawda o Tobie.

Od dawna próbujemy czytać z gwiazd i upatrywać w nich znaczenie tego, jak przecinające się konstelacje i gwiezdne układy, wpływają na nasze życie. Znaki zodiaku, które wytycza nasza data urodzin to symbole, które kreślą przyszłe życie ludzi. Nasi przodkowie uważali, że niebo to siedziba Bogów, a gwiazdy to symbole przekazujące ich tajemną wiedzę.

Skąd się wzięły gwiezdne symbole?

Okazuje się, że już 4000 lat temu Sumerowie wyodrębnili kilkanaście nazw gwiazdozbiorów, ale dopiero babilońscy astronomowie podzielili ich szeroką ekliptykę na 12 mniejszych gwiazdozbiorów. Stało się to około 500 lat p.n.e. Księżyc kiedyś służył ludziom za zegar. Według jego faz odmierzano cykle miesięczne i roczne. W ciągu roku księżyc przechodzi 12 pełni, dlatego mamy 12 miesięcy. Od nich z kolei wzięto 12 grup gwiezdnych, z których wyodrębniono 12 symboli. Słowo „zodiak” oznacza w języku greckim zwierzę. Od dawna wierzono, że gwiazdy mają wpływ na losy świata i życie każdego człowieka. Dziś symbole te stanowią podstawę do pisania horoskopów.

Charakterystyka znaków.

Podzielone są na dwie grupy: męską i żeńską. Odpowiadają też czterem żywiołom Ziemi. Ogniste znaki to: Lew, Baran i Strzelec. Ziemskie to: Panna, Koziorożec i Byk. Powietrze jest reprezentowane przez Bliźnięta, Wagę i Wodnika, a wodnymi symbolami są: Rak, Skorpion i Ryby. Znaki zodiaku to dziś nie tylko daty, ale też cechy charakteru i słabe strony człowieka powiązane z planetami i ich żywiołami.

Po co nam czytać z gwiazd?

Niesie ze sobą wiele korzyści. Dobrze poznany horoskop pomaga lepiej poznać siebie. Kiedy umiesz rozpoznać swoje wady i zalety poszerzasz nie tylko swoją świadomość, ale też możesz pokierować swoim życiem i skierować go na właściwe tory. Wiesz co, pomaga ci, a co przeszkadza w osiąganiu celów. Horoskop to większy wachlarz możliwości. Możesz przewidywać i lepiej przygotowywać się do zmian. To także edukacja i pomoc w tworzeniu relacji Kiedy znasz cechy swojego partnera, łatwiej jest ci go zrozumieć. Z wiedzą o ludziach, ich osobowościach, łatwiej jest tworzyć dobre relacje. Horoskop to pomoc w skutecznym rozwijaniu swoich talentów , dzięki niemu możesz dotrzeć do wszystkich swoich cech i umiejętności.